Достапни линкови

Бајруш Сејдиу осуден на 5 години затвор


Скопскиот Основен Суд го осуди Бајруш Сејдиу на петгодишна затворска казна. Во казната ќе му биде одбине периодот што го поминал во притвор. Неговите двајца најблиски соработници се осудени по 4 ипол години затвор. Според обвинението Сејдиу е виновен за фалсификување цигари од различни брендови, за злосторничко здружување и прекршување на неколку закони. Тој треба на државата да и врти 25 илјади евра.Одбраната најави жалба за пресудата.
XS
SM
MD
LG