Достапни линкови

Опозицијата во Албанија бара предвремени избори


Опозицијата во Албанија бара предвремени избори , јавува новинската агенција МИА.Лидерот на Социјалистичката партија Еди Рама оценил дека политичката криза во земјата уште повеќе се продлабочува и најави дека ќе продолжи со масовните протести.Премиерот Сали Бериша изјави дека опозицијата може да учествува во Парламентот,но и да простетира, тоа е загарантирано во демократски систем.

XS
SM
MD
LG