Достапни линкови

Уште едно дете изчезна во Македонија


Македонското министертво за внатрешни работи соопшти дека е пријавено изчезнато седумгодишно дете во скопското село Средно Коњари. Во соопштенито на МВР е наведено дека детето изчезнало вчера попладне од својот дом. Момчето се вика Митат Ибарими, има кафеави очи и смеѓа коса.
XS
SM
MD
LG