Достапни линкови

Земјотрес во Папуа Нова Гвинеа


Силен земјотрес денеска ја погоди Папуа Нова Гвинеа.Сеизмолошката американска агенција соопшти дека земјотересот бил со јачина од 6,2 степена по Рихтеровата Скала и оти нема потреба од предупредување за Цунами. За сега нема информации дали има повредени или колкава е материјалната штета од земјотересот.
XS
SM
MD
LG