Достапни линкови

Споменик во Камбоџа за загинати новинари


Во главниот град на Камбоџа, Пном Пен ќе се изгради споменик за загинатите 37 новинари кои известувале за војната во земјата пред 30-тина години. Во владиното соопштение е наведено дека споменикот ќе биде поставен кон крајот на април.
XS
SM
MD
LG