Достапни линкови

Германската католичка црква истражува над 250 случаи на педофилија


Германската католичка црква истражува над 250 случаи на педофилија, за кои се одговорни свештеници, почнувајки од 1950-тата година, јави денеска германската агенција ДПА. Се очекува и Папата Бенедикт 16-ти да објави пасторално писмо за тоа како Католичката црква ќе се справи со педофилијата.
XS
SM
MD
LG