Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 8 луѓе загинале и 11 се ранети при денешните бомбашки напади.Станува збор за експлозија на две бомби во градот Мусајаб кој се наоѓа јужно до Багдад.
XS
SM
MD
LG