Достапни линкови

Серијата бомбашки напади во Кандахар се порака за НАТО


Потпаролот на Талибанците Ќари Ахмади Јусуф изјави денеска дека бомбашките напади во Кандахар се предупредување за НАТО дека бунтовниците се уште може да оперираат и покрај подготовките за воени операции на меѓународните трупи во таа област. При серија на бомбашки напади во Кнадахар загинаа над 35 луѓе и ранети се 50-тина.
XS
SM
MD
LG