Достапни линкови

Путин во посета на Индија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во Њу Делхи изјави дека е време Русија и Индија да ја прошират трговската соработка и во енергетскиот и банкарскиот сектор, како и во информатичката технологија. Според Путин, сегашната годишна трговска размена од 8 милијарди долари за неколку години би требало да биде зголемена на 20 милијради. Путин и индискиот премиер Манмохан Синг треба да потпишат неколку договори за оружје во вредност од 10 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG