Достапни линкови

Лидерска средба закажана за утре


Македонкиот премиер Никола Груевски свика лидерска средба за утре на која ќе се разговара за уставните измени во делот на Судскиот совет. Учество на утрешната средба досега го потврдија лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски и на ДУИ, Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG