Достапни линкови

Ганиќ задржан во британски притвор уште 2 дена


Судот во Лондон денеска соопшти дека поранешниот член на босанското претседателство Ејуп Ганиќ, кој е обвинет од српските власти за воени злосторства, ќе треба да остане во британскиот затвор најмалку уште два дена.Ганиќ беше уапсен на 1 март за поврзаност со убиството на над 40 српски војници во Босна во 1992 година.
XS
SM
MD
LG