Достапни линкови

Клинтон: Евроинтеграцијата на Западен Балкан од суштинско значење


Евроинтеграцијата на државите од Западен Балкан е од суштинко значење за регионалната стабилност и развој. Ова денеска во Вашингтон го изјави американскиот државен секретар Хилари Клинтон по средбата со грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Грчкиот премиер изјави дека го подржува приемот на Турција во Европскта Унија и дека за неговата земја од посебно значење со грчко-турските односи.

XS
SM
MD
LG