Достапни линкови

Кина и натаму против санкции за Иран


Кина денеска повтори дека дипломатијата и преговорите се начин за надминување на кризата со иранската нуклеарна програма и покрај инсистирањето на западните земји за нови санкции против Техеран. Русија, во минатата недела најави дека се можни разговори за казнени мерки против режимот во Техеран.
XS
SM
MD
LG