Достапни линкови

Сараево ќе биде домаќин на состанок на министри од ЕУ


Министрите за надворешни работи на земјите членки на Европската Унија денеска се договориле да одржат состанок „на високо ниво “ во Сараево во јуни на кој ќе разговараат за европската перспектива и членството во Унијата на земјите од Западен Балкан јавува новинската агенција Бета. Западниот балкан се смета за клучен фактор за стабилност на Европската Унија. Ова е еден од заклучоците на состанокот на министрите во Кордоба, пренесува агенцијата.
XS
SM
MD
LG