Достапни линкови

Најавени протести во Грција за новиот пакет мерки


Грчките државни службеници денеска најавиja дека во четврток ќе свикаaт нов масовен протест во Атина, како одговор на новиот владин план за строги економски мерки, јавуваат грчките новински агенции. Федерацијата на државните службеници соопшти дека ќе ги засили протетстите и предупреди дека новите мерки, не само што ќе влијаат врз платите на државните службеници, туку и ќе нанесат удар врз работата на малите и средни претпријатија.
XS
SM
MD
LG