Достапни линкови

Повторно се сруши минаре во Мароко


Едно лице загина, а тројца други се повредени кога купола на џамијата се урна во северниот дел на Мароко.Овој инциден се случил само по една недела откако во слична несреќа во друга џамија несреќа загинаа 41 луѓе,соопшти министерството за внатрешни работи.Властите во Мароко наредиле да се проверат сите стари џамии во регионот.
XS
SM
MD
LG