Достапни линкови

Светски Самит за нуклеарна безбедност во април


Американскиот претседател Барак Обама го закажа светскиот Самит за нуклеарна безбедност за 12 и 13 април во Вашингтон. Во соопштението на Белата Куќа се вели дека целта на ваквиот состанок е зголемување на безбедносните мерки и спречување на терористички напади. Минатата недела, германската Канцеларка Ангела Меркел го најави своето присуството на Самитот.
XS
SM
MD
LG