Достапни линкови

Опозицијата повикува на протести во Иран


Иранскиот опозициски лидер, Мир Хусеин Мосави повика на нови антивладини протсести во Техеран за да се докаже како што вели тој, колкава е поддршката на опозициското „Зелено движење“. Мосави ја обвини Владата за задушување на антивладините протести со цел да се дискредитира опозицијата.
XS
SM
MD
LG