Достапни линкови

Насилство во Ирак


Ирачките власти соопштија дека неидентификуван насилник денеска убил осум члена на едно семејство и ги обезглавил. Насилството се случило во мала сунитска област во јужноисточен Багдад. Обезглавувањето е знак кој го оставаат сунитески исламистички групи налик на Ал Каеда објаснуваат властите.
XS
SM
MD
LG