Достапни линкови

Најмалку 5 полицајци се убиени во Ирак


Најмалку 5 полицајци загинале и еден е ранет при експлозија на бомба во северноисточниот дел на Ирак. Полицијата соопшти дека бомбата и била наменета за полициската патрола што ја обезбедува енергетската трафостаница на 100-тина километри до Багдад.
XS
SM
MD
LG