Достапни линкови

Додик :Дејтонскиот договор во БиХ е загрозен


Дејтонскиот договор е загрозен, но Србија не ја загрозува безбедноста на Босна и Херцеговина, ниту безбедноста на Балканот. Ова го изјави српскиот премиер Милорад Додик во интервју за подгоричка телевизија. Тој додаде дека Србија си ги исполнува дејтонските обврски и не оспорува ниту една надлежност на БиХ.

XS
SM
MD
LG