Достапни линкови

Папандреу:Сега веќе станува збор за опстанок на мојата земја


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу изјави дека опстанокот на неговата земја е под знак прашање поради се почестите штајкови , буџетското кратење и притисокот од Брисел за стабилност на еврото. Папандреу за интервјуто за германски неделник истакнал дека е одлучен да оди до крај со економските реформи и покрај многубројните протести во земјата. На 24-ти февруари е најавен генерален штрајк на вработените во државниот и приватниот сектор против притисокот на Европската Унија да се спроведат новите мерки до март.
XS
SM
MD
LG