Достапни линкови

Американски конгресмени во Македонија


Делегација на американскиот Конгрес денеска престојува во посета на Република Македонија. Тие денеска ќе бидат примени од претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, а конгресменот Ерл Померој во текот на денов ќе биде примен од премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG