Достапни линкови

Бил Клинтон со два стента на срцевата артерија


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон се чуствува добро, откако синоќа му беа вградени два стента на срцевата артерија, соопштуваат од неговиот кабинет. 63-годишниот Клинтон бил примен во болница со болки во градите. Тој беше претседател на САД во два мандати, од 1993 до 2001 година.
XS
SM
MD
LG