Достапни линкови

Американец киднапиран од шиитска милитанска група


Ирачка шиитска група објави видео на кое 60 годишен Американец тврди дека е киднапиран од милитанти .Според Стејт Депатментот на Соединетите Американски Држави мажот на видеото е Иса Саломи , кој од 23 јануари годинава се води како изчезнат. За да го пуштат Саломи киднаперите барале ослободување на милитанти и повлекување на американската војска од Ирак.
XS
SM
MD
LG