Достапни линкови

Мекристал: Состојбата во Авганистан е сериозна, но не се влошува


Американскиот воен командант во Авганистан, генерал Стенли Мекристал оцени дека безбедносната состојба во Авганистан e сериозна но веќе не се влошува. Мекристал вели дека во Авганистан сега се чуствува побезбедна атмосфера одошто минатото лето.
XS
SM
MD
LG