Достапни линкови

Пиратите го ослободија бродот Филица - грците платија откуп


Сомалиските пирати го ослободија бродот „Филица“, грчка сопственост, кој пловеше под знамето на Маршалските Острови, заедно со 22-члениот екипаж. Сопственикот „Ордер шипинг“ потврди дека е платен откуп, но сумата не е наведена. Бродот беше киднапиран на 11 ноември околу 500 наутички милји од Сејшелските ОСтрови додека патувал кон Дарбан, Јужна Африка од Обединетите Арапски Емирати.
XS
SM
MD
LG