Достапни линкови

Торес - Економскиот план на Грција е ризичен


Планот за излез од економската криза на Грција е ризичен, велат од Европската Комисија, но сепак ќе го подржат. Портпаролката на Европската Комисија , Амелија Торес, вели дека грчкиот буџет е амбициозен со што се потврдува дека исполнувањето на овие зацртани цели е остварливо и неопходно. Комисијата очекува во наредниве два дена да биде одобрена програма за следење на Грција на нејзиниот пат кон закрепнувањето.
XS
SM
MD
LG