Достапни линкови

Прв Русин во Формула 1


Виталиј Петров ќе стане првиот Русин-возач во Формула 1, откако Рено одлучи, тој да вози за нивниот тим. 25-годишниот Петров ќе вози за Рено покрај Полјакот Роберт Кубица.
XS
SM
MD
LG