Достапни линкови

Авганистански преведувач убил 2 американски војници


Авганистански преведувач убил двајца американски војници, а потоа се самоубил во една воена стража во источен Авганистан. Агенциите цитираа официјални лица од САД и НАТО дека инцидентот се случил во покраината Вардак. Сеуште не се знае причината зошто преведувачот отворил оган кон војниците, но наводно напаѓачот не бил милитант.
XS
SM
MD
LG