Достапни линкови

Словачка ќе испрати 57 војници во Авганистан


Словачките власти соопштија денеска дека ќе испратат дополнителни 57 војнци во Авганистан. Тие ќе бидат стационирани во покраината Кандахар. Законодавците треба да ја одобрат одлуката на властите. Словачка во моментов има 242 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG