Достапни линкови

Кабелски оператори прекинаа емитување на анти-Чавез канал


Венецуелските кабелски оператори го прекинаа емитувањето на телевизискиот канал кој го критикува претседателот Хуго Чавез, откако властите соопштија дека телевизијата ги кршела законите за медиумите. Анти-Чавез каналот Радио Телевизија Каракс престанал да се емитува вчеравечер. Каналот се префрли на кабелска во 2007 година, кога властите одбија да му ја продолжат лиценцата за работа.
XS
SM
MD
LG