Достапни линкови

Златен глобус за Аватар


Тридимензионалниот научно- фантастичен филм „Аватар“ ја доби наградата за најдобра драма на доделувањето на златните глобуси. Дополнително, режисерот на филмот Џејмс Камерон доби награда за најдобар режисер на синоќешната церемонија во Беверли Хилс, Калифорнија.
XS
SM
MD
LG