Достапни линкови

Самоубиствен напад во Кашмир


Бомбаш самоубиец ранил 4-ца пакистански војници при нападот на нивното возило во пакистанскиот дел на Кашмир. Никој не ја превзел одговорноста за нападот. И Индија и Пакистан сметаат дека Кашмир е нивна територија.
XS
SM
MD
LG