Достапни линкови

Јеменските власти знаат каде се киднапираните германци


Германскиот шеф на дипломатијата Гвидо Вестервеле, кој е во ненајавена посета на Јемен, изјави дека јеменските власти знаат каде се 5-те германци и еден британец кои беа киднапирани во јуни минатата година. Вестервеле ова го изјави по разговорите со претседателот на Јемен, Али Абдула Салех.
XS
SM
MD
LG