Достапни линкови

Русија и покрај спорот ќе ја снабдува со нафта Белорусија


Потпаролот на руското министерство за енергетика Ирина Јесипова соопшти денеска дека Русија ќе продолжи со испораката на нафта преку Белорусија до земјите од Европската Унија и покрај тоа што двете земји вчера не го решија спорот за цените на нафтата. Белоруските власти соопштија дека Русија ги негирала нивните аргументи и дека делегацијата ја напуштила Москва.

XS
SM
MD
LG