Достапни линкови

Ахмадинеџад: санкциите не го колебаат Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска изјави дека натамошни санкции на Советот за безбедност на Обединетите нации нема да го спречат Иран да ја продолжи својата нуклеарна програма. Светските сили на Иран му дадоа рок до крајот на минатата година да ја прифати понудата ураниумот за иранската централа да се збогатува во Франција и Русија. Рокот беше игнориран од Техеран.
XS
SM
MD
LG