Достапни линкови

1000 луѓе евакуирани поради поплави во Австралија


Во северозападниот дел на Сиднеј околу 1000 луѓе се евакуирани, поради поплавите од поројните дождови во последниве десет дена. Службата за вонредни ситации ги советувала останатите луѓе на градот Кунамбл да се евакуираат до вечер во незагрозените делови на градот, кои се одалечени од реката Кастелриг.
XS
SM
MD
LG