Достапни линкови

8500 луѓе евакуирани во Германија поради детонација на бомба


Германската полиција евакуирала 8500 луѓе за да може да ја отстрани бомбата од Втората Светска Војна и да ја детонира на безбедно место. Бомбата била пронајдена во блзина на градот Вердер и била тешка 500 килограми. Нема повредени при нејзината експлозија. Во Германија често се пронаоѓаат бомби од војната, но за прв пат толку многу луѓе се евакуирани.
XS
SM
MD
LG