Достапни линкови

Протести во Копенхаген, околу 200 уапсени


Околу 200 луѓе биле уапсени во изминатата ноќ по нередите во Копенхаген, соопшти претставник на полицијата. Со употреба на солзавец биле растерани демонстрантите кои се забарикадирале на една улица и оттаму фрлале молотови коктели. Активисти за заштита на животната средина секојдневно организираат протести во Копнехаген со цел да извршат притисок врз учесниците на конференцијата за климатски промени да постигнат договор.
XS
SM
MD
LG