Достапни линкови

Експлозија во Пешавар, 3-ца загинати


Во пакистанскиот град Пешавар експлодира автомобил бомба во близина на еден ресторан за брза храна, при што најмалку 3 лица загинале. Ова е уште еден од серијата одмазнички акции на милитантите како одговор на владината воена офанзива против талибанците во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG