Достапни линкови

Иран ги ослободил 5 те британци


Иранските власти ги ослободиле 5 те британци кои беа приведени во Заливот откако нивната јахта влезе во иранските води, јавува новинската агенција Фарс. За нивното ослободување лобираше британскиот секретар за надворешни работи Дејвид Милибанд коју во вторникот телефонски разговараше со иранскиот министер за надворешни работи Мануцхехр Мотаки.
XS
SM
MD
LG