Достапни линкови

Кина повикува на разговори за Иран


Кина повика на натамшни разговори за иранската нуклеарна криза, по плановите на Техеран да изгради уште десет фабрики за збогатен ураниум. Потпаролот на Министерството за надворешни работи на Иран, Ремин Мехманпараст изјави дека неговата земја ќе се жали на одлуката на Кина и Русија да ја подржат резолуцијата на Обединетите НациИ со која се осудува нивната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG