Достапни линкови

Коњановски:Поевтини станови за припадниците на АРМ


Припадниците на АРМ, отсега ќе имаат можност по повластени услови да купат станови, изјавил министерот за одбрана Зоран Коњановски. Со новиот проект „АРМ-мој вистински дом„ во неколку градови во Македонија, ќе се градат станови кои ќе се продаваат на припадниците на армијата но по пониска цена од комерцијалните станови.
XS
SM
MD
LG