Достапни линкови

Претседателски избори во Хондурас


Во Хондурас денеска се одржуваат претседателски избори. Гласањето се одржува по пет месеци откако со државен удар беше соборен претседателот Мануел Зелаја. Во пресрет на гласањето безбедноста е зајакната во главниот град. На изборите не учествуват ниту Зелаја , ниту сегашниот претседател на земјата, Роберто Мичелети.
XS
SM
MD
LG