Достапни линкови

Саудиска Арабија се справува со бунтовниците во Јемен


Властите во Саудиска Арабија соопштуваат дека оствариле стратешка победа врз бунтовниците во соседната држава Јемен.Министерот за одбрана Принц Калед бин Султан изјавил дека безбедносните сили ја презеле контролата врз стратешката планина која се наоѓа на саудиската страна од границата. Саудиска Арабија започна борбата против jеменски шиитски бунтовници, откако тие претходниот месец убија двајца саудиски граничари

XS
SM
MD
LG