Достапни линкови

Отпуштени генерали,по експлозиите во руски склад за оружје


Рускиот претседателот Дмитриј Медведев денеска отпуштил неколку генерали, по серијата експлозии во еден склад за оружје во Улјановск при што загинаа 10 луѓе. Две лица загинаа при првите експлозии на 13 ноември, а при вчерашната екплозија загинаа 8 луѓе.


XS
SM
MD
LG