Достапни линкови

Белгиец планирал извоз на авионски делови од САД во Иран


Белгиски државјанин се изјасни како виновен, по обвиненијата дека планирал илегален извоз на делови за борбени авиони од САД во Иран. На Жак Мосиур му следи казна затвор во времетраење од пет години и парична казна во висина од 250 илјади американски долари.
XS
SM
MD
LG