Достапни линкови

Немири во западна Турција, 11 повредени


Единаесет луѓе, меѓу кои и четворица полицајци, се повредени за време на одржувањето на еден митинг во западна Турција, јавува новинската агенција Анадолија. Подржувачите на курдската Партија биле нападнати од жители во Измир, бидејќи носеле знамиња на сепаратистичките курдски бунтовници. Полицијата се обидела да спречи поголеми безредија.
XS
SM
MD
LG