Достапни линкови

Втора жртва од свински грип во Косово


Во Косово денеска починала девојка од новиот тип на вирус Х1Н1, што е втора жртва од свинкиот грип во таа земја, соопштиле од тамошното министерство за здравство. Во Косово денеска треба да пристигнат 5.000 вакцини против новиот грип, кои се донација од Турција. До денеска во земјата се регистрирани 80 заболени од грипот.

XS
SM
MD
LG